نتیجه جستجو

بیست ایده ی جذاب برای فضاهای کم مساحت

ارسال شده توسط Behsaazeh در دی ۳, ۱۳۹۷
| 0

خانه ها و آپارتمانهای کوچک نیز مانند خانه های بزرگ نیاز به طراحی داخلی و دکوراسیون دارند، اما قواعد این دو باهم متفاوت است. در واقع برای فضاهای کوچکتر می بایست خلاقانه تر فکر کرد. در اینجا بیست مورد که می تواند آپارتمان یا خانه ای کوچک را به فضایی دلپذیرتر برای زندگی تبدیل کرد ذکر شده است:

۱-فضاهای شفاف
لوازمی مانند میزهای شیشه ای که شما بتوانید از میان آنها سوی دیگر را ببینید ایده خوبی برای بزرگتر نشان دادن فضاهاست. نیمکت،صندلی و تخت خوابی با پایه های بلند نیز می تواند همچین حسی را به بیننده القاء کند.

ایده فضای کوچک

۲-نور
اگر امکان دارد تا آنجا که می شود اجازه دهید نور بیرون به داخل خانه وارد شود. اگر پنجره ها یا حتی پنجره های سقفی پاسخگوی این امر نیستند، افزودن یک شیشه ی مات به درهای داخل ساختمان می تواند نور بیشتری را وارد فضای داخلی کند.

ایده فضای کوچک

 

۳-اتاقهای چندمنظوره
زمانی که فضا به مهمترین مساله بدل می شود، اتاقهای چندمنظوره بهترین کاربرد را خواهند داشت. یک اتاق خواب می تواند هم زمان اتاق مطالعه یا اتاق کار باشد. طبقه بندی انواع وسایل در یک اتاق می تواند قدرت انتخاب و کاربرد بیشتری برای شما و محل سکونتتان به وجود بیاورد.

ایده فضای کوچک

 

۴-تختخوابهای آلونکی یا تختخوابهای تاشو
این مدل تختخوابها این امکان را به شما می دهد که در طول روز با نهان کردن آنها از فضای اتاق استفاده ی بهینه را بکنید. یک کمد لباس که دررون دیوار تعبیه شده باشد و یا یک سقف مورب نیز می تواند گزینه ی مناسبی برای استفاده ی بهتر از فضاها باشد.

 

۵-دیوارهایی با رنگ روشن
این گونه دیوارها با انعکاس نور کاری می کنند که فضای داخلی بزرگتر به نظر برسد. در این صورت دستتان برای انتخاب پرده ها، تزئینات و دیگر وسایل خانه با رنگهای متنوع تر باز خواهد شد.

ایده فضای کوچک

 

۶-دیوارهای تیره!
ممکن است متناقض به نظر برسد اما دیوارهای تیره نیز می توانند کارگشا باشند. دیوارهای تیره ظرافت خاصی به نما بخشیده و در زمانهایی که هوا تاریک تر می شود اضلاع دیوار با محدودیت کمتری به چشم می آیند و در نتیجه تصور بزرگتر بودن فضا ایجاد می گردد.

ایده فضای کوچک

 

۷-آویزهای دستگیره ی در
دستگیره ها فقط برای باز و بسته کردن درها نیستند! آنها می توانند محلی برای آویزان کردن پاکتهایی باشند که انواع وسایل کوچک را در خود جای دهند. فراموش نکنید که استفاده بهینه از فضا مهمترین چیز است!

۸-سالن ها
با قرار دادن قفسه های متعدد می توانید بهترین بهره را از فضای سالن یا اتاق اصلی ببرید. حتی تعداد کمی قفسه ی کوچک نیز می تواند کمک به سزایی به جلوگیری از ناهنجاری و درهم ریختگی اتاق شما بکند. اگر هم امکان تعبیه ی قفسه های بزرگتر باشد که چه بهتر!

ایده فضای کوچک

 

۹-کاورهای رادیاتور
بعضی رادیاتورها می توانند دکوراسیون و نمای اتاق را ناهنجار کنند. با کاور کردن آنها می توان سطوحی را به وجود آورد تا اشیایی روی آنها جای بگیرند و نیز فضای داخلی یکدست و دلنشین تر به نظر برسد.

ایده فضای کوچک

 

۱۰-قفسه های نردبانی
این گونه قفسه ها با اشغال فضای کم و البته جا دادن گلدانها و دیگر لوازم تزئینی بر روی خود بهترین انتخاب برای اتاق به نظر می رسند. چه ایرادی دارد که از ارتفاع بیشترین بهره را برد!؟

ایده فضای کوچک

 

۱۱-قفسه های گوشه اتاق
هر گوشه از اتاق چیزی برای ارائه دارد. بسیار خب، حتی اگر نمی خواهید به هر گوشه ی اتاق که می روید سرتان با چیزی برخورد کند، تعداد کمی قفسه که در گوشه های اتاق تعبیه شده باشند هم می توانند گزینه ی مناسبی برای استفاده بهتر از فضا و همچنین زیباتر کردن اتاق باشند.

ایده فضای کوچک

 

۱۲-میز دو نفره
خانه های کوچک معمولا برای مهمانیهای بزرگ یا تعداد زیاد افراد ساخته نمی شوند، بنابراین قرار دادن میز دو نفره هم فضای کمتری اشغال می کند و هم خانه را رمانتیک تر می کند!

ایده فضای کوچک

 

۱۳-قفسه های زیرسقفی
اگر در آشپزخانه یا اتاق نشیمن فضای کافی برای قرار دادن تمامی وسایل نیست نگران نباشید! با ساختن قفسه ای دورتادور اتاق و زیر سقف می توان آن دسته از وسایلی که کمتر به کار می روند را در آنجا جای داد.

ایده فضای کوچک

 

۱۴-آینه ها
تعدادی آینه که به درستی در دیوارها تعبیه شده باشند و یا حتی یک آینه بزرگ می تواند با انعکاس نور و تصویر اتاق نمایی بزرگ تر را نمایش دهد.

ایده فضای کوچک

 

۱۵-پرده ها
همرنگ بودن پرده ها و دیوارها نیز می تواند یکی از راهکارهای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاقها باشد.

ایده فضای کوچک

 

۱۶-دکوراسیون مینیمال
از شلوغ کردن دکوراسیون اتاقها با وسایل زیاد اجتناب کنید و اتاق را با نورپردازی مناسب و چیدمان خلوت و البته منطبق با فضا تزئین کنید. این امر چشم بیننده را خسته نمی کند و دلپذیری بیشتری به فضای خانه می بخشد.

ایده فضای کوچک

 

۱۷-فضاهای خالی
به نظر می رسد که با توجه به فضای کم کار غیرمعقولانه ای به نظر برسد، اما خالی گذاشتن قسمتی از قفسه ها و کف اتاق باعث می شود فضای خانه بزرگ تر به چشم بیاید.

ایده فضای کوچک

 

۱۸-پایین تر چیدن وسایل
هرچه وسایل زیاد در ارتفاع کمتری چیده شوند نمای اتاقها وسیع تر به نظر می آید. این به همراه استفاده از آینه ها و تابلوهای کوچک در همان ارتفاع کم فضا را بازتر و زیباتر نشان می دهد.

ایده فضای کوچک

 

۱۹-دربهای کشویی
با جایگزین کردن دربهای کشویی به جای دربهای معمول متوجه تفاوت آنها در اشغال فضا خواهید شد. مخصوصا زمانی که قصد داشته باشید دربها را باز نگه دارید.

ایده فضای کوچک

 

۲۰-رنگ سفید
بعضی اتاقها آنقدر کوچکند که کار دیگری نمی شود کرد. در این مواقع می توان کل اتاق را به رنگ سفید در آورده و امیدوار بود که نتیجه ی دلخواه رقم بخورد.

ایده فضای کوچک

 

منبع: وبسایت chadwicks.ie

لیست ها را مقایسه کنید